7 paņēmieni, kā izārstēt paģiras

Šķidrumu dzeršana var palīdzēt no rīta pēc smagas piedzeršanās.

Liekas, ka paģiras ir ķermeņa veids, kā atgādināt mums par pārlieku lielām briesmām. Fizioloģiski tas ir grupas darbību rezultāts: Caureja, nogurums, galvassāpes, nelabums un trīce ir klasiskie simptomi. Dažreiz sistoliskais (augšējais skaitlis) asinsspiediens paaugstinās, sirds pukst ātrāk nekā parasti, un sviedru dziedzeri pārprodukcijas – pierādījumi, ka reakcija “cīņa vai bēgšana” tiek atjaunota. Daži cilvēki kļūst jutīgi pret gaismu vai skaņu. Citi pārcieš griešanās sajūtu (vertigo).

kā izārstēt paģiras

Cēloņi ir tikpat dažādi kā simptomi. Alkohols tiek metabolizēts acetaldehīdā – vielā, kas ir toksiska augstā līmenī. Tomēr koncentrācija reti sasniedz tik augstu, tāpēc tas nav pilnīgs izskaidrojums.

Dzeršana traucē smadzeņu darbību miega laikā, tāpēc paģiras var būt miega trūkuma forma. Alkohols kodē hormonus, kas regulē mūsu bioloģiskos pulksteņus, tāpēc paģiras var justies kā laika zonas maiņa, un otrādi. Alkohols var izraisīt arī migrēnas, tāpēc daži cilvēki var domāt, ka viņiem ir paģiras, kad tā patiešām ir alkohola izraisīta migrēna, kuru viņi pārcieš.

Paģiras sākas pēc tam, kad sāk samazināties alkohola līmenis asinīs. Faktiski, pēc dažu ekspertu domām, vissliktākie simptomi rodas, ja līmenis sasniedz nulli.

Šķiet, ka galvenā sastāvdaļa ir “dzeršana līdz reibumam”; tas, cik jūs izdzērāt, lai tur nokļūtu, nav tik svarīgi. Vairāki pētījumi liecina, ka viegli un mēreni dzērāji ir vairāk pakļauti paģirām nekā lieli dzērāji. Tomēr ir arī šķietami pretrunīgi pētījumi, kas parāda, ka cilvēkiem ar alkoholisma ģimenes anamnēzi ir sliktākas paģiras. Pētnieki saka, ka daži cilvēki var nonākt dzeršanas problēmās, jo viņi dzer, cenšoties atvieglot paģiru simptomus.

Dr. Roberts Svifts Rodas salas Providences Veterānu lietu medicīnas centra pētnieks bija līdzautors vienam no nedaudzajiem recenziju dokumentiem par paģirām 1998. gadā. Tas joprojām ir viens no visbiežāk citētajiem avotiem par tēmu. Sekojošais paģiru līdzekļu nolietojums ir balstīts uz šo pārskatu, interviju ar profesoru Sviftu un vairākiem citiem avotiem.

  1. Suņa mati – Dzeršanu, lai atvieglotu paģiru simptomus, dažreiz sauc par suņa vai tāda suņa apmatojuma ņemšanu, kas jūs sakodis. Priekšstats ir tāds, ka paģiras ir alkohola lietošanas veids, tāpēc dzēriens vai divi atvieglos paģiru novēršanu.

Var būt, ka tajā ir kaut kas, saka Dr. Svifts. Viņš gan skaidro, ka gan alkohols, gan daži nomierinoši līdzekļi, piemēram, benzodiazepīni, piemēram, diazepāms (valijs), mijiedarbojas ar GABA receptoriem smadzeņu šūnās. Tas ir bieži dokumentēts, ka dažiem cilvēkiem  rodas paģiru pārtraukšanas simptomi īslaicīgas darbības sedatīvu līdzekļu pārtraukšanas gadījumā. Varbūt smadzenes reaģē līdzīgi, kad alkohola līmenis asinīs sāk pazemināties.

Pat tad, Dr. Svifts neiesaka lietot alkoholu kā paģiru līdzekli. “Suņa mati tikai atkārto ciklu,” viņš saka. “Tas neļauj jums atgūties.”

paģiras

  1. Dzeriet šķidrumus – Alkohols veicina urinēšanu, jo kavē vasopresīna – hormona, kas samazina nieru urīna daudzumu – izdalīšanos. Ja paģirās ir caureja, svīšana vai vemšana, jūs varat kļūt vēl dehidrētāks. Kaut arī slikta dūša var apgrūtināt ēšanu, paģirām var palīdzēt pat tikai daži ūdens malki.
  2. Uzņemiet ogļhidrātus – Dzeršana var pazemināt cukura līmeni asinīs, tāpēc teorētiski daži paģiru simptomi – nogurums un galvassāpes var rasties no smadzenēm, kuras strādā bez pietiekamas galvenās degvielas. Turklāt daudzi cilvēki dzerot aizmirst ēst, vēl vairāk pazeminot cukura līmeni asinīs. Grauzdiņš un sula ir veids, kā viegli uzspiest līmeni normālā stāvoklī.
  3. Izvairieties no tumšākas krāsas alkoholiskajiem dzērieniem – Eksperimenti pierādīja, ka dzidri šķidrumi, piemēram, degvīns un džins, parasti paģiras izraisa retāk nekā tumšie, piemēram, viskijs, sarkanvīns un tekila. Galvenais alkohola veids alkoholiskajos dzērienos ir etanols, bet tumšākajos šķidrumos ir ķīmiski saistīti savienojumi (radniecīgi savienojumi), ieskaitot metanolu. Atsaucoties uz Dr. Svifta pārskata rakstu, tie paši fermenti apstrādā etanolu un metanolu, bet metanola metabolīti ir īpaši toksiski, tāpēc tie var izraisīt sliktākas paģiras.
  4. Iedzeriet pretsāpju līdzekli, bet ne Tylenol – Aspirīns, ibuprofēns (Motrin, citi zīmoli) un citi nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NSAID) var palīdzēt ar galvassāpēm un vispārējām sāpīgajām sajūtām. NSAID tomēr var kairināt kuņģi, kuru jau ir kairinājis alkohols. Nelietojiet acetaminofēnu (Tylenol). Ja jūsu sistēmā kavējas alkohols, tas var uzsvērt acetaminofēna toksisko iedarbību uz aknām.
  5. Dzeriet kafiju vai tēju – Kofeīnam, iespējams, nav īpašas pret paģirām vērstas spējas, bet kā stimulants tas varētu palīdzēt nīgrumam. Kafija tomēr ir diurētiķis, tāpēc tā var saasināt dehidratāciju.
  6. B6 vitamīns – Pirms vairāk nekā 30 gadiem publicētajā pētījumā atklājās, ka cilvēkiem bija mazāk paģiru simptomu, ja pirms piedzeršanās, tās laikā un tūlīt pēc dzeršanas viņi piedzeras pavisam 1200 miligramus B6 vitamīna. Bet tas bija mazs pētījums, un šķiet, ka tas nav atkārtots.